Motocyklowa szkoła prawa jazdy w Bytomiu — czym się sugerować podczas wyboru?

21 sierpnia 2023

Jak wybrać dobrą szkołę prawa jazdy na motocykl? To pytanie często zadawane w sieci, oczywiście nie bez przyczyny. Odpowiedni ośrodek szkoleniowy z pewnością dobrze przygotuje kursanta do egzaminu praktycznego kat. A w WORD-zie. Jak zatem go wybrać? Czym się sugerować podczas wyboru?

Na powyższe pytania odpowiemy sobie w tym wpisie. Zapraszamy do zapoznania się z treścią!

Kurs prawa jazdy na motocykl — na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły prawa jazdy?

Jak zapewne wiesz, jest wiele szkół prawa jazdy, które oferują kurs prawa jazdy na motocykl. Dużo osób przy wyborze ośrodka szkoleniowego w szczególności kieruje się ceną, co jest błędnym podejściem, w szczególności, gdy szkoły oferują zbyt korzystne warunki. Dlaczego?

Przede wszystkim może być to związane z wadliwym lub starym sprzętem. Miej na uwadze, że zbyt atrakcyjne ceny mogą wiązać się z niską jakością nauczania (pamiętaj, że w koszty wliczane jest m.in. paliwo, wypłata dla instruktora oraz koszty związane z serwisem jednośladu).

No dobrze, na co więc należy zwrócić uwagę? Już mówimy:

Instruktor

Instruktor przede wszystkim powinien wyróżniać się prostym sposobem przekazywania wiedzy kursantom. To rzecz fundamentalna. Dodatkowo warto, aby sam był wielkim pasjonatem jazdy na motocyklu — tacy instruktorzy to ogromny skarb, ponieważ prócz wiedzy z „miłością” dzielą się praktyką i teorią dotyczącą jazdy jednośladem. 

Zobacz też: Nauka prawa jazdy zdanie, czy to dobre rozwiązanie?

Tor

Plac manewrowy to kolejny bardzo istotny czynnik, którym powinieneś się sugerować podczas wyboru motocyklowej szkoły prawa jazdy. Na co dokładnie zwrócić uwagę podczas oględzin?

Przede wszystkim dowiedz się, czy wybrany plac manewrowy jest wyłączony z ruchu. Dodatkowo sprawdź, czy jest on wystarczająco duży, komfortowy, bezpieczny i stworzony zgodnie ze wszystkimi prawnymi wymogami. 

Warto również zwrócić szczególną uwagę na nawierzchnię znajdującą się na torze manewrowym — dowiedz się, czy zapewnia odpowiednią przyczepność

Kolejną istotną kwestią jest ww. objętość placu. Im większa, tym lepiej. Wszystko to za sprawą popełnianych przez kursantów błędów. Świeżo upieczony uczeń często się myli i nie ma w tym nic dziwnego. 

Dlatego tak ważne jest, aby plac manewrowy był wystarczająco duży, aby zapobiec np. kolizji z drugim kursantem, zderzeniem z krawężnikiem lub siatką. Swoboda dla kursanta to podstawa. 

Polecamy również: Egzamin na prawo jazdy kat. A — ja zdać go za pierwszym razem?

Opinie

Trzecim istotnym czynnikiem są opinie. Warto zapytać znajomych i rodzinę, jaką motocyklową szkołę prawa jazdy mogą Ci polecić. 

Dodatkowo warto sprawdzić opinie np. w Google, na stronie fanpage’a danej szkoły prawa jazdy np. na Facebooku i Instagramie. Internet to potężne źródło informacji. Nie musisz dużo szukać, aby znaleźć rzetelne informacje w tym zakresie. 

Podsumowanie

Prawidłowy wybór motocyklowej szkoły prawa jazdy to podstawa do szybkiego zdania egzaminu praktycznego oraz zostania wyborowym kierowcą jednośladu. 

Serdecznie zapraszamy do zapisów. To jak, widzimy się na placu?