Prawo jazdy na motocykl — co powinieneś mieć, rozpoczynając kurs w Nauce Jazdy Bytom?

15 marca 2023

Rozpoczęcie kursu na motocykl wiąże się z niemałym przygotowaniem i to nie tylko tym pod kątem psychicznym. Bardzo ważnym aspektem, jak wiadomo, jest bezpieczeństwo, a co się z tym wiąże — odpowiedni ubiór

Wielu śmiałków chcących rozpocząć kurs prawa jazdy jednośladem niejednokrotnie zastanawiało się, czy muszą prócz opłacenia szkolenia, dodatkowo zaopatrzyć się we własny sprzęt

W tym wpisie rozwiejemy wszystkie wątpliwości, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu!

Prawo jazdy na motor — co trzeba kupić? Na kursie na prawo jazdy Bytom zalecają:

Co ciekawe, w świetle prawa, jedynym wymaganym elementem stroju motocyklisty, który musi on mieć na sobie, jest kask

Niemniej, kursant nie jest zobowiązany do jego zakupu w momencie rozpoczęcia szkolenia. To samo tyczy się reszty asortymentu, tak więc nie musisz posiadać nic. 

Warto tutaj jednak przed podjęciem finalnej decyzji dokładnie zastanowić się nad tym, czy aby faktycznie nie warto zainwestować pewnej kwoty na zakup kasku. Dlaczego? Otóż szkoły nauki jazdy oferują własne kaski, które udostępniają kursantom. 

Patrząc na to jednak pod kątem higienicznym, nie każdy zdecyduje się na takie rozwiązanie. Jeżeli przed rozpoczęciem kursu nie posiadasz dodatkowych środków na zakup ww. kasku, zawsze też możesz zaopatrzyć się we własną kominiarkę, która powinna rozwiązać problem. 

Należy również podkreślić, że w większości przypadków w kaskach udostępnianych przez szkołę nauki jazdy, wmontowane są słuchawki, przez które instruktor instruuje kursanta, co należy robić w danym momencie

Zobacz również: Egzamin praktyczny na kategorię A.

Prawo jazdy Bytom na motocykl — co warto kupić przed rozpoczęciem kursu?

Mówiąc kolokwialnie, im więcej, tym — w tym przypadku — lepiej. Budżetowe podchodzenie do sprawy bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas nauki jazdy motocyklem według nas nie jest do końca dobrym rozwiązaniem

Musisz pamiętać, że nawet najzwyklejsza wywrotka na placu może wiązać się z otarciami lub większymi szkodami, a co dopiero wyjazd na trasę. Motor to wspaniała rzecz, aczkolwiek też zobowiązująca do dbania o swoje bezpieczeństwo znacznie bardziej, aniżeli w innych przypadkach — choć w każdym powinno być ono priorytetem!

Warto zatem, abyś zadbał o sprzęt, taki jak:

  • rękawice,
  • kask
  • buty,
  • kurtka.  

Dlaczego? Tak, jak pisaliśmy wcześniej, zwiększą one bezpieczeństwo w przypadku upadku, wywrotki podczas manewru na placu, czy poślizgu na drodze głównej. 

Sprawdź też: Kategorie prawa jazdy na motocykl — czym się różnią?

Poza tym, jeżdżąc już od samego początku w całym zestawie, przyzwyczajasz się do niego od samego startu kursu, co jest równie ważne. 

Nie ma co ukrywać, elementy te nie należą do najtańszych, choć i takie pewnie znajdziesz w sieci. Zawsze miej na uwadze, że tutaj chodzi o Twoje zdrowie, bez którego niestety nie będziesz mógł kontynuować dalszej jazdy, a chyba po to robisz kurs, czyż nie? 

Podsumowanie

Jazda motocyklem wiąże się z ogromną odpowiedzialnością oraz dbałością o własne, jak i innych bezpieczeństwo. Tutaj nie ma miejsca na błędy

Chcemy również zaprosić Cię do rozpoczęcia szkolenia w naszym ośrodku nauki jazdy, oferujemy kursy na:

Zapraszamy do zapisów!