Jak wybrać dobrą szkołę nauki jazdy, która faktycznie przygotuje Cię do zdania egzaminu Państwowego w Bytomiu.

17 sierpnia 2023

Wiele osób przy wyborze ośrodka szkolenia kierowców w szczególności kieruje się ceną. Niektórzy wybierają szkołę prawa jazdy z polecenia, inni zaś na czuja. Jak zatem wybrać dobrą szkołę nauki jazdy, która faktycznie przygotuje Cię do zdania zarówno egzaminu teoretycznego, jak i państwowego? Wszystkiego dowiesz się w tym wpisie.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią!

Nauka na prawo jazdy — czym kierować się przy wyborze ośrodka szkoleniowego?

Poniżej przedstawimy Ci kilka podpunktów, którymi powinieneś się sugerować podczas wyboru Szkoły Prawa Jazdy. 

Podejście

Ważne jest, aby ośrodek nie podążał wyłącznie za utartymi schematami. Oczywiście, instruktor musi przygotować Cię do zdania egzaminu praktycznego, ale na nim też nie może poprzestać

Ważne są zarówno czynności przygotowujące stricte pod egzamin państwowy, jak i nauka praktycznej jazdy po drodze, która przyda Ci się w przyszłości. 

Niestety, wiele szkół wyłącznie przygotowuje kursantów pod egzamin praktyczny, co nie jest najlepszym rozwiązaniem. 

U nas w Ośrodku Szkolenia Kierowców Bytom nauczymy Cię praktycznej jazdy, abyś mógł radzić sobie przez kolejne lata, jeżdżąc samodzielnie, bez obaw, z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa i bez stresu w trudnych sytuacjach

W naszej Szkole Nauki Jazdy przygotowujemy kierowców zarówno pod egzamin praktyczny, jak i pod praktyczną jazdę już po zdaniu egzaminu. Nie przeprowadzamy rutynowych działań, do tzw. znudzenia. Ćwiczymy wiele sytuacji, które mogą przytrafić Ci się podczas testu, jak i w życiu codziennym

Polecamy również: Test teoretyczny na prawo jazdy — wszystko, co musisz wiedzieć

Instruktor

Instruktor, jak zapewne się domyślasz, jest tutaj kluczowy. To właśnie on jest gwarantem Twojego przyszłego sukcesu. Z tego też względu tak ważne jest, aby potrafił dobrze i jednocześnie w łatwy sposób przekazywać wiedzę kursantom. 

U nas, w Szkole Nauki Jazdy Expert z Radzionkowa, Tarnowskich Gór, oraz Bytomia instruktorzy posiadają wszystkie niezbędne kompetencje do wykonywania zawodu. Dysponują również odpowiednim podejściem, które bezpośrednio wpływa na wysoką zdawalność egzaminów w naszej Szkole Nauki Jazdy, o czym świadczą opinie zarówno w Google Maps, Instagramie, jak i na Facebooku OSK EXPERT

Tor i sprzęt

Kolejną ważną kwestią jest zaopatrzenie w asortyment przez wybraną szkołę jazdy. Przy wyborze ośrodka zwróć uwagę na samochody, jakimi realizowane są godziny szkoleniowe oraz tor, który przygotuje Cię do wykonywania zadań na placu manewrowym przy WORD-zie. 

Jakość tych rzeczy dla wielu osób może grać pierwsze skrzypce. W szczególności jednak zwróć uwagę na pojazdy — czy są takie same lub podobne do tych, którymi w przyszłości będziesz zdawać egzamin praktyczny na prawo jazdy. 

Zobacz naszą flotę pojazdów!

Opinie

Przed wyborem szkoły nauki jazdy w Bytomiu sprawdź opinie, przeczytaj komentarze na Facebooku (w tym na różnych grupkach, z którymi dana szkoła może mieć powiązanie). Dokładnie zweryfikuj informacje, jakie podają osoby, które już miały styczność z wybranym ośrodkiem w Google, w szczególności przy pomocy map Google. 

Podpytaj również znajomych i rodzinę, to równie cenne źródło informacji. 

Podsumowanie

Wybór ośrodka szkoleniowego to nie zawsze najprostsze rozwiązanie. Liczymy jednak, że udało nam się przybliżyć Ci kwestie, którymi powinieneś się sugerować podczas wyboru najlepszej szkoły jazdy

Serdecznie zapraszamy do zapisów!