Kurs doskonalenia techniki jazdy — dlaczego każdy kierowca powinien z niego skorzystać?

8 listopada 2022

Czy szkolenie bezpiecznej jazdy jest potrzebne każdemu? Kierowcy z większym doświadczeniem z pewnością stwierdzą, że nie muszą podchodzić do tego rodzaju kursu, bo przecież wszystko wiedzą. To nieprawda. 

Oczywiście, z biegiem lat ciągłej jazdy faktycznie doświadczenie szybuje w górę. Kierowcy uczą się nowych rzeczy, obserwują co dzieje się na drogach oraz to, jak zachowują się inni, ale czy to jest wystarczający wyznacznik, aby nie podchodzić do szkolenia z bezpiecznej jazdy

Na tym właśnie skupimy się w tym artykule. Ponadto podpowiem Ci, co po takim kursie zyskasz oraz czego się na nim nauczysz. 

Doskonalenie techniki jazdy — czego nauczysz się na kursie?

Na samym początku chcemy nadmienić, że szkoła szkole nie równa. Dlatego też napiszemy z własnego doświadczenia, czego powinieneś się nauczyć w trakcie kursu doskonalącego technikę jazdy

Odpowiednia pozycja za kierownicą

Temat bardzo podstawowy, a jak wielu niestety nieznany. Na kursie dowiesz się, jaka pozycja w pojeździe będzie dla Ciebie idealna, a zarazem najbardziej bezpieczna. 

Nauka hamowania przy omijaniu przeszkody

Oczywiście w kursie doskonalenia techniki jazdy nie mogło zabraknąć tego elementu. Jest on bardzo ważny i tym samym praktyczny. W szczególności znajomość tego aspektu przyda Ci się w zimie na oblodzonej drodze lub o innej porze roku, gdy warunki nie są sprzyjające. 

Sprawdzisz, jak radzisz sobie na płycie poślizgowej podczas omijania przeszkód oraz dowiesz się, jak powinieneś robić to znacznie lepiej. Uwierz nam — tylko na tym zyskasz. 

Nauka skręcania

Brzmi banalnie, co? Na szczęścia — tylko brzmi. Na odpowiednim kursie nauczysz się, jak dostosowywać biegi do wchodzenia w zakręt, tyczy się to również prędkości, hamowania oraz wyboru najlepszego toru jazdy

Hamowanie w sytuacjach podbramkowych

Czy wiesz ile wypadków każdego roku jest spowodowanych złym hamowaniem? Niestety, ale ogromna ilość prowadzących nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak zróżnicowana potrafi być droga hamowania w zależności od warunków panujących na nawierzchni. 

Na kursie poznasz techniki, które pomogą Ci w szacowaniu drogi hamowania przy określonych warunkach. Ponadto zdobędziesz wiedzę z zakresu działania siły odśrodkowej oraz odpowiedniego wykorzystania hamowania awaryjnego

Podsumowanie

Uważamy, że szkolenie (kurs) bezpiecznej jazdy z pewnością będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Potraktuj to jako inwestycję we własne bezpieczeństwo oraz wszystkich wokół. Nie daj się zaskoczyć!

Podczas szkolenia na Kwalifikację Wstępną zajęcia praktyczne prowadzimy w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i każdy kierowca zawodowy po naszym kursie na Kwalifikację Wstępną, kursie na Kwalifikacja Wstępną Przyspieszoną, kursie Kwalifikacja Wstępna Uzupełniająca, Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona na kat. C, C1, C+E, C1+CE oraz kat. D, D1, D+E, D1+E jest przeszkolony z zakresu techniki prowadzenia pojazdu.

Zapraszamy wszystkich chętnych do naszej szkoły jazdy Bytom – Bobrek, Górniki, Karb, Łagiewniki, Miechowice, Os. Ziętka, Rozbark, Stroszek – Dąbrowa Miejska, Sucha Góra, Szombierki, Stolarzowice, Śródmieście do zapoznania się z naszą ofertą kursów na prawo jazdy.