Jak wybrać dobrą szkołę jazdy?

29 listopada 2021

Prawo jazdy to coraz bardziej pożądana kwalifikacja na rynku pracy oraz ogromne ułatwienie w życiu codziennym, ponieważ o wiele wygodniej jest przemieszczać się własnym samochodem w miejsca do których potrzebujemy dotrzeć niż poruszać się komunikacją miejską i trzymać się sztywnego rozkładu jazdy. Jednak aby posiadać prawo jazdy musimy zdać egzaminy państwowe, a jeszcze wcześniej ukończyć kurs prawa jazdy i tutaj pojawia się problem jaką szkołę nauki jazdy Bytom mam wybrać i czym się kierować podczas jego poszukiwań w okolicy Bytomia Łagiewnik, Miechowic, Stolarzowic, Stroszka.

Niestety wielu kursantów lub osób chcących sprezentować kurs prawa jazdy swojemu bliskiemu zwraca uwagę jedynie na cenę kursu, jednak niezwykle tani kurs może dać nam jedynie złudną oszczędność ponieważ pociągnie za sobą wiele innych dodatkowych kosztów. Musimy pamiętać o tym że cena kursu prawa jazdy nie bierze się znikąd, przecież trzeba opłacić sale wykładowe, materiały do nauki, pensje wykładowców oraz instruktorów, serwis pojazdów szkoleniowych, ubezpieczenia oraz paliwo. To wszystko dyktuje ceny kursów, więc niestety jeśli znajdujemy ośrodek z bardzo tanimi kursami to albo szkolenie przeprowadzane jest w sposób nierzetelny albo w szkoleniu takim są ukryte opłaty za np. egzamin wewnętrzny z teorii lub materiały do nauki (obie te rzeczy w porządnych ośrodkach są zapewniane w cenie kursu). Ważne jest również wspomnienie o bezpieczeństwie, bo przecież źle wyszkolony kursant może zostać kierowcą z niewystarczającą wiedzą do bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym i tym samym zrobić sobie albo komuś krzywdę. Dodatkowo w sytuacji gdybyśmy trafili na kurs prawa jazdy do szkoły jazdy która przeprowadzi nasze szkolenie w sposób niezgodny z przepisami, to istnieje duże ryzyko że nawet po paru latach od zdanego egzaminu zostaną nam cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Taką możliwość ma starosta wydający nasze prawo jazdy, jeżeli podczas jakiejś kontroli okaże się że nasze badania lekarskie, kurs prawa jazdy lub egzamin zostały wykonane nie zgodnie z obowiązującymi przepisami, starosta ma prawo do cofnięcia naszych uprawnień.

Dlatego tak ważne jest aby rozważnie i odpowiedzialnie wybrać dobrą szkołę jazdy w Bytomiu Śródmieściu. Jednak w takim razie na co powinniśmy zwracać uwagę podczas doboru ośrodka?

  • Przede wszystkim sprawdź czy cena kursu zawiera 30 h lekcyjnych wykładów, 30 h zegarowych jazd, materiały do nauki, egzaminy wewnętrzne oraz czy w trakcie szkolenia nie wynikną ukryte koszta.
  • Sprawdź opinie byłych kursantów (np. w internecie poprzez strony google, facebook lub fora nt. Prawa jazdy Bytom), możesz również rozpytać swoich znajomych gdzie robią lub robili kurs prawa jazdy i czy polecają daną szkołę jazdy.
  • Dobierz szkołę jazdy z dogodną dla ciebie lokalizacją. Ważne aby szkoła jazdy była w miejscu do którego łatwo będzie nam się dostać na zajęcia teoretyczne oraz żeby część praktyczna rozpoczynała się również w miejscach do których będziemy mieli wygodny dostęp.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych z okolicy Bytomia Karb do naszej szkoły nauki jazdy na kursy prawa jazdy kat. AM, A1, A2, A, B, B+E, BE, C, C+E, CE, T oraz kursy dla kierowców zawodowych takie jak szkolenia okresowe, kwalifikacja wstępna, oraz Kwalifikacja Wstępna Przyspieszona.