Czy rozwiązywanie testów może zastąpić naukę przepisów?

29 listopada 2021

Wielu kursantów z Bytomia Miechowic, Bytomia Karb, Bytomia Stolarzowic oraz Bytomia Szombierki w trakcie nauki teorii na kursie prawa jazdy Bytom głównie rozwiązuje testy próbując tym samym wyuczyć się pytań na pamięć. Jest to jednak metoda która po pierwsze słabo przygotowuje do zdania egzaminu teoretycznego, a po drugie utrudni nam naukę części praktycznej. Pytań z egzaminu państwowego na prawo jazdy jest prawie niemożliwym wyuczyć się na pamięć, baza liczy sobie ponad 3000 pytań egzaminacyjnych które są losowane ponadto osoby uczące się tylko z testów często zaznaczają złe odpowiedzi ponieważ kojarzą zdjęcie lub film z innego pytania egzaminacyjnego w którym pytano o coś zupełnie innego.

Jeśli nawet jednak wyuczymy się testów to będzie to niestety pokutowało podczas jazd, dlatego że bez znajomości konkretnych przepisów ruchu drogowego nie będziemy umieli sobie poradzić w ruchu drogowym. Z tego też powodu ważnym jest aby oprócz rozwiązywania testów poświęcić również czas na normalną naukę przepisów z książek oraz uważnie słuchać i śledzić co tłumaczy nam wykładowca podczas wykładów w Bytomiu Suchej Górze.