Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych

20 listopada 2021

Jak co roku w trzeci weekend listopada obchodzony będzie Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych. W Polsce uroczystości rok rocznie odbywają się w Zabawie k. Tarnowa w której znajduje się stowarzyszenie „Przejście” pomagające ofiarom wypadków drogowych i ich rodzinom oraz pomnik ofiar wypadków drogowych o tej samej nazwie.

2491…

To liczba zabitych na drogach na Polskich drogach w roku 2020, to tak jak by w ciągu roku zniknęła jedna miejscowość. Jednak czy liczba ta sumuje wszystkie ofiary wypadków?

Zdecydowanie nie, każda ofiara to tragedia osób które nigdy nie zobaczą swoich bliskich, sprawców tych wypadków którzy do końca życia będą nosili brzemię że zabili człowieka, świadków którzy na długo będą wspominali traumatyczne wydarzenie jakim jest wypadek oraz ratowników\policjantów\strażaków którzy również będą przeżywać że niestety tym razem nie udało uratować się czyjegoś życia.

Dlatego każdy z nas wsiadając za kierownicę, na motor, rower, hulajnogę lub będąc pieszym powinien pomyśleć o tym jak przez swoją brawurę, bezmyślność, głupotę czy brak ostrożności może zawalić świat naprawdę dużej ilości osób.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ofiar Wypadków Drogowych rozpoczną się o godz. 10:30 21,10,2021

Informacje na temat obchodów można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia „Przejście” oraz na stronie internetowej Małopolskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.