Jak wygląda państwowy egzamin teoretyczny?

11 października 2021

Jeśli ukończyłeś kurs prawa jazdy stacjonarnie czeka cię egzamin teoretyczny w WORD. Wygląda on tak samo jak egzamin teoretyczny wewnętrzny który zdawałeś w naszym ośrodku. Czas trwania egzaminu to 25 minut, cały egzamin składa się z 32 pytań jednokrotnego wyboru podzielonych na dwie części. Część podstawową składającą się z 20 pytań najczęściej wyposażonych w film lub fotografię ukazującą daną sytuację drogową. Na zapoaznanie się z pytaniem w części podstawowej masz 20 sekund, po tym czasie na udzielenie odpowiedzi zostaje nam 15 sekund.

Kolejną częścią jest, część specjalistyczna składająca się z 12 pytań. Na zapoznanie się z pytaniem oraz udzielenie prawidłowej odpowiedzi wynosi 50 sekund.

W każdej z części pytania podzielone są na trzy grupy:

  • Pytania o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego (Za które uzyskujemy 3 punkty)
  • Pytania o średnim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego (Za które uzyskujemy 2 punkty)
  • Pytania o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego (Za które uzyskujemy 1 punkt)

Maksymalnie możemy zdobyć 74 punkty, a minimum aby zaliczyć egzamin to 68
punktów.

Bardzo ważnym jest abyś pamiętał żeby zabrać ze sobą na egzamin ważny dokument tożsamości, na podstawie którego egzaminator potwierdzi twoją tożsamość. Jeśli zapomnisz dokumentu tożsamości nie zostaniesz dopuszczony do egzaminu, a pieniądze które za niego zapłaciłeś przepadną.

W naszych biurach w szkole jazdy Bytomiu Sójcze, Bytomiu Stolarzowice, Bytomiu Osiedle Kwiatowe, Bytomiu Sucha Góra oraz Bytomiu Centrum pomożemy ci się zapisać na egzamin teoretyczny państwowy.