Jak wygląda egzamin wewnętrzny teoretyczny?

11 października 2021

Przed ukończeniem kursu prawa jazdy musisz zdać egzamin wewnętrzny teoretyczny oraz praktyczny. Wielu kursantów nie wie jednak jak dokładnie wygląda taki egzamin lub myli go z egzaminem państwowym.

Egzamin wewnętrzny ma za zadanie sprawdzenie poziomu wiedzy kursanta i jest obowiązkową częścią kursu. Przeprowadzamy go w jednym z naszych biur w Tarnowskich Górach lub Radzionkowie w okolicach Bytomia Miechowic, Bytomia Stroszka, Bytomia Śródmieścia oraz Bytomia Szombierek w momencie gdy zakończysz część praktyczną kursu. Z egzaminu wewnętrznego teoretycznego zwolnieni są jedynie kursanci którzy wybrali kurs prawa jazdy e-learning.

Za egzamin wewnętrzny nic nie płacisz, niezależnie czy jest to twoje pierwsze podejście czy go poprawiasz. Zasady przeprowadzenia egzaminu wewnętrznego są takie same jak te państwowego. Egzamin trwa 25 minut, w części podstawowej masz 20 sekund na zapozanie się z treścią pytania i 15 sekund na udzieleni odpowiedzi. W części specjalistycznej na zapozanie się z treścią pytania masz 50 sekund.

Pytania podzielone są na 3 kategorie:

  • Pytania o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego za które dostajemy 3pkt.
  • Pytania o średnim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego za które dostajemy 2pkt.
  • Pytania o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego za które dostajemy 1 pkt.

Rozwiązując egzamin należy też pamiętać o tym że po udzieleniu odpowiedzi i przejściu do kolejnego pytania nie ma mozliwości powrotu do poprzedniego pytania.