Co to jest certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego?

11 października 2021

Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego jest dokumentem potwierdzającym odpowiednie kwalifikacje do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego. Możesz podejść do kursu w naszej szkole nauki jazdy w Bytomiu Miechowicach, Bytomiu Stolarzowicach, Bytomiu Stroszku oraz Bytomiu Śródmieściu. Dokument taki jest niezbędny w celu uzyskania obowiązkowych zezwoleń oraz licencji na wykonywanie krajowego lub międzynarodowego zarobkowego transportu drogowego osób lub rzeczy.
Program szkolenia obejmuje zagadnienia takie jak:

  • Prawo cywilne
  • Prawo handlowe
  • Prawo socjalne
  • Dostęp do rynku osób
  • Dostęp do rynku rzeczy
  • Normy techniczne i techniczne aspekty działalności
  • Prawo finansowe
  • Prawo podatkowe
  • Bezpieczeństwo drogowe
  • Wykorzystanie transportu